*

engelsiz

Evde bakım aylığı, ötv indirimli araç
« : 15 Kasım 2014, 22:35:42 »

Sitenize yeni üye oldum. Annem ile ilgili sormak istediklerim var. Annem alzheimer hastası % 93 ağır engelli raporu var. Babam vefat edince ablam annemi yanına aldı emekli olduğu için kışları onda ben çalıştığımdan da yazları bende kalacaktı, 1 sene böyle yaptık bazı sebepler yüzünden annemi bir özel bakımevine yerleştirdi. Annemin durumunun çok kötüye gittiğini görünce ben kısa bir süre sonra yaşadığım ile getirdim ve ev tutup yanına gündüz ve gece ayrı olmak üzere bakıcı tuttum. Diğer iki kardeşim de katkıda bulunuyor ama masraflar çok arttı. Bakıcılarımız çok iyi gece bakıcımız üzerine bakım aylığı almak istiyoruz. Vasi kararı çıkarmak istiyoruz takip etmemiz ve dikkat etmemiz gereken yol nedir? Bu arada annemin babamdan 860 tl civarında bir maaşı var başka geliri ve gelir getiren mülkü yok.
2. bir konu da ben annemin üzerinden veya onun üzerine engelli aracı alabilir miyim? Bunun için de vasi kararı gerekiyor mu. Şimdi hem kadına hem de bana farklı şeyler için vasi kararı çıkartmak mı gerekiyor? böyle bir şey mümkün mü? Ne yapmalıyız? Şimdiden teşekkürler.

*

Admin

• 167
  • 1750
    • Profili Görüntüle
Ynt: Evde bakım aylığı, ötv indirimli araç
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2014, 21:30:15 »
Ağır engelli raporu olduğu için vasi kararı çıkartıp araç alabilirsiniz. Evin tüm gelirlerini kişi başına böldüğünüzde 540,47 Lirayı geçmiyorsa evde bakım ücreti alabilirsiniz. Araç alırkende birkaç bayiden fiyat almayı unutmayın ötv indirimli olduğu için bayiden bayiye fiyat değişmektedir.