Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Genel Sohbet / Kolayca Sevgili Bulmak İçin Sahip Olmanız Gereken 6 Şey
« Son İleti Gönderen: umut 04 Ağustos 2017, 21:38:47 »
1. Sosyal Olun

Arkadaşlarınızı daha çok arayın.  Buluşun sohbetler edin. Arkadaşlarınızı iş yerlerinde ziyaret edin.2. Tanıştığınız Kişileri Sosyal Medyadan Ekleyin

Yeni tanıştığınız kişileri sosyal medya hesaplarınızdan ekleyin ve onları takip edin.3. Çevrenizdeki Konserlere, Kurslara, Etkinliklere Gidin

Çevrenizde olup biteni iyice takip edin  çevrenizde bulunan konsere, kurslara, etkinliklere gidin. Arkadaşlarınızı da bu etkinliklere çağırın ve beraber selfie çekip sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.4. Giyiminize Özen Gösterin

Yeni tanıştığınız kişinin sizden etkilenmesi için giyiminize mutlaka özen gösterin. Unutmayın ilk izlenim ikinci buluşma için çok önemlidir.5. Spor Yapın

İlk izlenimde puanınızı arttırmak için bir diğer dikkat etmeniz gereken konu atletik bir yapıya sahip olmanızdır. Unutmayın kızlar kaslı erkek, erkekler ise fit kadın isterler.6. Aşkı Andıran Müzikleri Bulun

Birlikte dinleyip sizlere aşkı andıran içinizi kıpır kıpır ettirecek müzikler bulun. Buluşmanızda bu müzikleri dinletin.

2
Punto / Punto EGR valf arızası (Arıza lambası sönmüyor)
« Son İleti Gönderen: umut 26 Nisan 2017, 23:25:16 »
Arkadaşlar iyi günler. Grande punto dizel 1.3 multijet aracım var. Motor lambası ilk yandığında ustaya gittim ve egr valf arızası olduğunu söyleyip lambayı söndürdü ve devam et dedi. Doğal olarak motor arıza lambası tekrar yandı ve bende tekrar gittim. Bir daha söndürdü sonra yine yandı. Anladım ki bu usta ile bu iş olmayacak başka bir ustaya gittim. Forumlarda birçok arkadaşın bahsettiği kurum toplama olayını anlattı ve temizledi. Arıza lambası söndü ben arabaya bindim gittim. Bir süre sonra geri arıza lambası yandı bir daha gittim ve EGR'yi değiştirttim. Yaklaşık 400 km sonra motor arıza lambası tekrar yandı, bir 400 km daha gittim sonra söndü, bir 400 km daha gittim sonra geri yandı. Bundan sonra yanıp sönme aralıkları azalarak devam etti ve arıza lambası çoğunlukla yanık durumda kaldı. Bu defa farklı bir ustaya gittim. Usta benim anlayamadığım bir dilden konuştu ya da ne olduğunu o da anlatamıyor orasını tam bilmiyorum (bir sibop ya da ona benzer bir şeyden bahsediyor, o kapanınca açılmıyor, açılınca da kapanmıyor o yüzden aralıklı olarak yanıyor diyor). Çözüm ne dedim EGR yi değiştirmek dedi. İlk EGR'yi değiştirdiğim tarihten buyana iki yıl geçti, tüm süreç boyunca motorun çalışmasında hiçbir sıkıntı olmadığı belirteyim. Daha önce değiştirdiğim EGR'den sonra çözüm tam olarak olmadı. Şimdi sizlerin değerli bilgilerine sorum şu; EGR'yi değiştirmek kesin çözüm olur mu, eğer çözüm bu değilse nedir?
3
Otomobiller / 2017 Otomobil Ötv Fiyatları
« Son İleti Gönderen: Admin 25 Kasım 2016, 15:06:09 »
2017 ÖTV oranlarıyla otomobil fiyatlarını aşağıdaki siteden hesaplayabilirsiniz.
otvhesapla.seyfettinkahveci.com
4
Egea / Ötv İndirimli Egea Fiyatı
« Son İleti Gönderen: Admin 03 Eylül 2016, 14:00:14 »
Ötv İndirimli olarak EGEA almak istiyorsanız aşağıdaki linkten indirimli fiyatını hesaplayabilirsiniz.
otvhesapla.seyfettinkahveci.com
otvhesaplama.com
5
KPSS / 2017 KPSS Hazırlık
« Son İleti Gönderen: Admin 27 Ağustos 2016, 17:51:48 »
2017 KPSS Hazırlıkta takıldığınız soruları ve almak istediğiniz bilgileri burada paylaşabilirsiniz.
6
Admin hocam merhabalar.
Benim babannem diyaliz hastası. Biz onun için heyet raporu alıp bu rapora göre de araç almak istiyoruz. Benim birkaç sorum var.
1)önceki cevapları okudum, vasisi almak gibi bi tabir geçiyor. Bu tabirle kastedilen anlam tam olarak nedir? Ve genelde zihinsel engelli kardeşlerimiz için vasi şartı geçmiş gibi. Diyaliz hastaları üzerine alınacak araçlarda böyle bir vasi prosedürü var mıdır?
2)diyaliz hastası kendisi. Ayrıca birkaç kez de büyük-küçük ameliyat geçirdi. Diyaliz hastalarına genel olarak %90 oranında mı rapor veriliyor?
3)alınacak raporda, üzerine araç alınması için özellikle belirtilmesi gereken bir ifade var mı?
4)babannem dedem vefat ettiği için onun sgk maaşını alıyor. Bu maaş sanırım ölüm aylığı olarak geçiyor. Babannem evinde tek başına yaşıyor. Acaba ort. 60binlik bir araç almamız halinde bu aylığın kesilmesi gibi bir durum olur mu?

Hocam cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
7
2 sene geçmiş sanırım arabayı aldınız hocam araç takibi sistemi olan bir araç mıydı? 26 bin biraz fazla değil mi?
8
Egea / Egea Üye Fotoğrafları
« Son İleti Gönderen: Admin 22 Kasım 2015, 16:00:35 »
Egea'ya sahip olan üyelerimizden egea fotoğraflarını bekliyoruz. :)
9
Egea / Egea kronik sorunlar
« Son İleti Gönderen: Admin 22 Kasım 2015, 15:52:37 »
Fiat egea hakkındaki kronik sorunlarınızı bu sayfa altında paylaşabilirsiniz.
10
Güvenli Sürüş / Park ederken kaçış yönüne doğru park
« Son İleti Gönderen: trafiktekiadam 30 Eylül 2015, 14:34:20 »
Park ederken aslında çok basit bir kural olan fakat uygularken zoru sevmediğimiz için başımıza bir tehlike gelebilir mi?

Hepimiz alışveriş merkezine gidiyoruzdur herhalde değil mi? Aylık olsun yada ev eksikleri sebebiyle olsun otomobilimizle alışverişe genelde daha ekonomik olsun diye alışveriş merkezlerine giriyoruzdur.

Yada evimizin otoparkları... Bu parklar da genelde dikey park yada paralel park şeklindedir.
Fakat park ederken uğraşmamak için aracı burundan direkt park alanına park edip bırakıyoruz. Fakat çıkarken de aynı şekilde kolay çıkamıyoruz.

Çıkmak genelde meşakatli oluyor. Arkaya bak, direksiyonu çevir, kafanı arkaya çevir kolunu at vs vs...

Bir de bakmadan çıkabiliyoruz... Aşağıdaki video bir örnek... Başımıza acaba ne gelebilir?

https://www.youtube.com/watch?v=Y-Vk0cNsXds


Böyle birşeyin başımıza gelme olasığı fazla. Bir kaç video görmek mümkün youtube'da.

Acilen bir hastayı arabayla hastaneye götüreceğiz diyelim. Geri geri çıkarken kaybedeceğiniz bir çok şeyi geri parkedip, düz olarak daha kolay çıkıp devam edebilirsiniz. Böylece yolun görme açısı daha fazla olacağı için çıkışınız da kolay ve gerektiğince (Gereken kadar) hızlı olabilirsiniz.

Dikey Parelel parkFotoğraftaki hangi otomobil doğru park etmiştir?

Tabii ki beyaz Seat Ibiza doğru park etmiştir. Diğer ters araçların hepsi geri çıkarken anayola geri geri zor çıkacaklardır. Ama beyaz araç ana yola daha kontrollü çıkabilecektir.

Park ederken defansif olmayı unutmayın.

İyi sürüşler...

alıntı: www.trafiktekiadam.com
Sayfa: [1] 2 3 ... 10